DİKKAT!!! Bu web sitesi konu ile ilgili kişi ve kurumlara satılmak ya da kiralanmak amacı ile oluşturulmuştur.

info@tehlikelimaddedanisma.com adresinden veya 0537 744 77 94 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

TMGD Kursiyerlerine Uygulamalı Yangın Eğitimi Ücretsiz

TMGD Kursiyerlerine Uygulamalı Yangın Eğitimi Ücretsiz

TMGD hakkında Tebliğin 15. Maddesinin (sınav müracaatı) uygulanmasıyla ilgili olarak, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı tarafından 18 Ekim 2014’te ve 13 Aralık 2014’te yapılan TMGD sınavında başarılı olarak TMGD sertifikası almaya hak kazananlar, Yetkili Yangın Söndürme Merkezi tarafından düzenlenecek Uygulamalı Yangın Eğitimi sertifikasını TMGD belgesi almak için başvuru esnasında ibraz edeceklerdir.

tehlikeli madde guvenlik danismanligi 182

İl Belediye Başkanlıklarına bağlı İtfaiye Müdürlüklerinin, YÖK’e bağlı üniversitelerin düzenlediği kurslar ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin temel yangın eğitimi konusunda yetkilendirdiği özel eğitim kuruluşlarınca yapılacak uygulamalı yangın eğitimleri sonucunda düzenlenecek “yangın eğitim belgelerinin” TMGD sertifikasını almak için geçerli sayılacağı Bakanlığın ilgili yazısı ile belirtilmiştir.

 

TMGD Eğitimi Artık Daha Önemli

4 yıllık lisans mezunu herkesi yakından ilgilendiren ve Haziran ayından itibaren yasal bir zorunluluk haline gelecek olan TMGD eğitimi birçok avantajı beraberinde getiriyor. Bu sebeple TMGD eğitimi artık daha önemli hale geliyor. İRİS TMGD bünyesinde alacağınız TMGD eğitimi ile, tehlikeli maddeleri karayolu ile taşıyan, depolayan, dolduran ve buna benzer faaliyetler gerçekleştiren firmalarda danışman olarak yer alabilirsiniz. Tehlikeli madde güvenlik danışmanı olarak en fazla 5 firmaya danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

7 gün süren TMGD eğitiminin ardından Ulaştırma Bakanlığının her 2 ayda bir yapacağı sınavlara katılarak en az 70 puan aldığınız takdirde “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı” sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz. Eğitimlerimiz Bakanlık tarafından yetkilendirilen ve ayrıca AB eşleştirme projesi kapsamında Polonyalı Eğitmenlerden eğitim alan ve alanında başarılı 2 TMGD Eğiticisi tarafından verilmektedir.

Şu an itibariyle ülkemizde yaklaşık 200 kişi TMGD sertifikası alıp, Bakanlık tarafından danışman olarak yetkilendirilmiştir. Haziran ayı itibariyle tüm firmalar için TMGD bulundurma zorunluluğu göz önüne alırsak, mevcut TMGD sayısının yetersiz olacağı açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Dolayısıyla, gerekli olan TMGD sayısına ulaşabilmek için TMDG eğitiminin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Tehlikeli işlerin yönetimi alanında ülkemizde faaliyet gösteren İRİS Akademi ailesi olarak, TMGD eğitimlerini Ankara’da başlatıyoruz. TMGD eğitiminin zorlu bir süreç olduğunun ve bu süreçte deneyimli ve gerekli altyapıya sahip eğitim kuruluşlarının sizler için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Sizler de Tehlikeli Maddeler alanında hızlı bir kariyer hedefliyorsunuz, TMGD eğitimlerimize katılabilirisiniz.